2.kolo Pražský přebor FC WarriorS – Kmochův odkaz 3:6 (2:2)

V druhém kole pražského přeboru jsme se utkali s Kmochovým odkazem. Kmochův odkaz postoupil z druhé skupiny 1.třídy takže se jednalo o souboj nováčků v Pražském přeboru.

Chtěli jsme uspět, tak jako v předchozím zápase. Kluci dostali pokyny, kdo se má hlídat a na koho soupeř hraje, ale to se Nám vůbec, ale vůbec nepovedlo.

Už od samého začátku tlačil pan rozhodčí Orálek našeho soupeře k vítězství, když ve 3.minutě písknul penaltu a střelec večera Kolařík se nemýlil. V 10′ přišlo vyrovnání po krásné kombinaci z kopaček Tunga, ale bohužel o 2 minuty později už zase soupeř vedl a opět neuhlídaný střelec Kolařík. V poslední minutě přišlo srovnání, když sebral míč po soupeřově rohu Tungi a šlo se do brejku 4 na 2. Situaci nakonec dobře vyřešil, když si narazil s Grečlem a Tungi zavěsil do levé šibenice z pohledu hráče 2:2. Hráli jsme od 20′ s pěti fauly, které písknul jen jeden rozhodčí – Orálek.

Do druhé půle jsme nedostoupili vůbec dobře, kdy jsme během 3 minut inkasovali tři branky a dá se říct, že bylo po zápase. Opět u všech byl Kolařík, jednu vstřelil a na dvě nahrál.
Naše korigování zápasu přišlo 3 minuty před koncem, kdy jsme využili powerplay a Nam po přihrávce Látala snížil. V 50. minutě dával soupeř do prázdné branky a kdo jiný než Kolařík. Opět rozhodčí Orálek v akci, kdy písknul znovu 5 faulů na Nás a hráli jsme pod hrozbou 10 metrového kopu.

Dnes Nám chyběl hodně Dias v útoku, který umí podržet míč a i ho rozdat do kombinace. Zápas byl od 3. minuty vyhrocen a nesoustředili jsme se na svoji hru a to mělo za důsledek dnešní prohru.

FC WarriorS Praha – Kmochův odkaz 3:6 (2:2)
Branky: 10.Nguyen.T(Yessirkegenov), 25.Nguyen.T(Grečl), 47.Nguyen.N(Látal) – 3.Kolařík, 12.Kolařík(Novotný), 32.Kolařík(Kracman), 33.Peterka(Kolařík), 35.Kracman(Kolařík), 50.Kolařík
FC WarriorS Praha: Horák – Látal, David, Yessirkegenov, Nguyen.N, Okolot, Grečl, Nguyen.T, Bogatkin
Kmochův odkaz: Císař – Peterka, Kracman, Kolařík, Kopecký, Novotný, Zbudil

Z pohledu soupeře

Souboj nováčků vyzněl lépe pro nás a Kolaříkova show

Soupeřem nám byl ambiciózní nováček pražského přeboru, který v prvním kole nastřílel deset branek. Navíc se jedná o čerstvého vítěze pražského krajského poháru, když v semifinále vyřadil kombinovanou sestavu ligové Slavie. Náš evergreen s lepením sestavy pokračoval i před tímto zápasem. Tři hodiny před výkopem jsme přišli o indisponovaného Chaloupku a Dombiho, který stále laboruje s kotníkem. Abychom měli vůbec někoho na střídání, byli povolání ne zcela zdraví Kopecký s Novotným.

Soupeř měl od úvodního hvizdu snahu o nátlakovou hru. Výsledkem byly ovšem poměrně nepřesné střely z větší vzdálenosti. Po menším oťukávání jsme udeřili my. Ve 3. minutě byl na hranici vápna faulován Kopecký a byl nařízen pokutový kop. Kolařík se v těchto situacích zpravidla nemýlí – 1:0! O několik minut později se po pěkné akci dostal do zakončení opět Kolařík a sestřelil dobře postaveného brankáře Horáka přímo do obličeje. Dobrý zákrok, který bolel. Ve 12. minutě bylo vyrovnáno. Pěknou akci po levé straně a nezachycení náběhu na zadní tyč znamenalo Ngyuenovu branku na 1:1. Warriors sice ožili, ale hráli poněkud agresivně a především Kolařík byl několikrát faulován. Byť se na Kolaříka soupeř hodně připravoval, nebylo jim to nic platné. V 19. minutě přišla nádherná akce Novotného, který dloubákem vysunul Kolaříka a ten propálil Horáka podruhé – 2:1! Po této brance přišel již pátý faul Warriors, tudíž jsme chtěli využít poněkud agresivní pojetí některých protihráčů. Místo toho jsme ovšem v posledních vteřinách prvního poločasu inkasovali podruhé. Nguyen T. dostal příliš mnoho prostoru na hranici vápna a uklidil míč do šibenice – 2:2.

Multikulturní soupeř poněkud nezvládal bránit Kolaříka a někteří hráči trochu neunášeli pískání nedovolených zákroků. Toho jsme chtěli využít a potrestat jejich nedisciplovanost.

Druhý poločas nám vyšel na jedničku. Soupeře jsme do vážnějších šancí příliš nepouštěli a naopak my hrozili. O osudu utkání rozhodlo rozmezí mezi 32. až 35. minutou. Nejprve dokonal hattrick Kolařík, o minutu později nepohrdl přihrávkou od Kolaříka Peterka, který uklízel do prázdné brány, aby o další dvě minuty využil zmatku před brankou soupeře Kracman po přihrávce Kolaříka. Vedli jsme o tři branky a soupeř se soustředil spíše na rozhodčí a Kolaříka. Ten si našel několik nových kamarádů z východního bloku. Warriors zkusili logicky hru bez brankáře, kterou jsme bránili velmi dobře. Po několikátém faulu na Kolaříka vypěnil Yessirkegenov, který Kolaříka tak dlouho atakoval, až si vysloužil žlutou kartu. Následně nechybělo mnoho, aby šel pod sprchy předčasně. Rozhodčí zřejmě pod vlivem rozhodnutého stavu byli ovšem benevolentní. Přestože byl soupeř psychicky rozhozen, podařilo se jim vsítit ve 47. minutě Nguyenem N. branku na 5:3. Poslední slovo měl, kdo jiný než nezastavitelný Kolařík, který při trvající power play soupeře trefil prázdnou bránu – 6:3!

Výborný zápas s kvalitním protivníkem, který kdyby se více věnoval hře, byl by určitě těžším soupeřem. Všem našim hráčům patří velké díky za nasazení a předvedenou hru a také za to, že s několika marody v sestavě, jsme získali další tři body!