Přátelský zápas FC Malibu Mladá Boleslav – FC WarriorS 7:1 (2:0)

V neděli 16.9.2018 jsme odehráli přátelské utkání proti druholigovému týmu FC Malibu Mladá Boleslav v Boleslavské hale.
Utkání už se domluvilo v srpnu a domácí ho pojali jako generálku před vstupem do nové sezóny.
Hned po vstupu do haly Nás překvapilo, jak se k tomu domácí tým postavil, časomíra, hudba, dva rozhodčí a diváci. Za toto mají od Nás velkou pochvalu. (Všem divákům děkujeme, protože každý divák na futsalu je cenný)

Bohužel na utkání s Námi neodcestovali 3 hráči a to Dias Idrissov, Nam Nguyen a Petr David. Další špatná zpráva přišla před halou, kdy oznámil zranění Nazar Bogatkin ze sobotního zápasu ve velkém fotbale. A tak jsme se museli smířit s tím, že musíme zápas odehrát s jedním na střídání a když jsme viděli, co Nás čeká, tak jsme si řekli neudělat hlavně ostudu. Pozn: Bohužel je vidět že ještě kádr nemáme na tolik široký, když vypadnou 4 hráči, abychom pak konkurovali lepším týmům.

Utkání převzal samozřejmě soupeř a nám nezbývalo nic než jen bránit a dostávat se do brejků. V žádném případě se nehrálo jen na jednu branku.Za poločas jsme si vypracovali dost šancí, a to i nastřelením brankové konstrukce, ale góly v prvním poločase vstřelil jen soupeř. Bohužel to byli branky po našich zbytečných ztrátách.

V druhém poločase jsme hned na úvod vstřelili branku po kolmici Daniiho na Yerzhana. Takže snížení stavu opět na jedinou branku. Mohli jsme i vyrovnat, ale skvěle chytající brankář domácích držel svůj tým nad vodou. Bohužel síly docházely a soupeř Nás stále více tlačil a vyústila z toho další branka, která nejprve byla uznána, ale hráč vzápětí prokázal fair play a přiznal ruku, ale i tak soupeř stále tlačil a od 30. minuty dával branky jen on. Nacvičené signály z rohu, standardních situací a ze hry to bylo to v čem soupeř vynikal.

Konečný výsledek 7:1 je pro Nás krutý, protože do 34. minuty jsme drželi, co se týče výsledkově, se soupeřem krok. Herně byl soupeř lepší, ale to z důvodu, že nám chyběly opory týmu.

Kaňkou večera byla jen neúcta některých hráčů vůči našemu týmu, který se sebral a jel v 6 lidech hrát v neděli večer do jejich haly futsal. Za zády jsme slyšeli, jak tento tým mohl porazit ligový tým, 2.ligový tým, neumluvení hráče při faulu, ale ne všichni hráči byli stejní. Pro nás je futsal zatím zábava, kdy hrajeme o 2 třídy níže než soupeř.

Pro nás to byla další zkušenost, kterých potřebujeme ještě dost a myslím si, že to bylo dobře naplánované přátelské utkání z důvodu toho, že tento týden máme v Pražském přeboru pauzu.

FC Malibu Mladá Boleslav – FC WarriorS Praha 7:1 (2:0)
Branky: 1. Vaněk (Šimáček), 4. Vaněk, 27. Machů (Psinický), 34. Lukáč (Psinický), 36. Lukáč (Machů), 38. Psinický, 40. Maryška (Psinický) – 23. Yessirkegenov (Okolot)
FC Malibu Mladá Boleslav: Roudnický – Šimáček, Volf, Vaněk, Pitloun (29. Milčinský) – Psinický, Jirdásek (21. Lukáč), Machů, Maryška.
FC WarriorS Praha:Horák – Látal, Yessirkegenov, Nguyen.T, Okolot, Grečl
Rozhodčí: Trlida, Mihalík. ŽK: 0:1