Finále Poháru okres Praha FC WarriorS – Wizards DDM Praha 10 „A“ 2:1 (1:0)

Před dvěma a půl měsíci 19.6.2018 Náš tým zažil euforii v podobě vyřazení prvoligového týmu SK Slavia Praha z krajské části poháru ve futsalu. Psalo se o Nás na dvou portálech efutsal.cz a ceskyfutsal.cz, popřálo Nám hodně přátel i trenéři z prvoligových celků.
Pár dní jsme tomu nemohli uvěřit, co se to vlastně stalo. V letní pauze jsme se vydali na turnaj Babyloncup, který se řadí mezi největší v České republice. Cíl na turnaji byl postoupit ze sobotní skupiny a oslavit ještě jednou postup do Pražského přeboru a postup do finále Poháru a to se Nám podařilo. Turnaj pro Nás skončil v neděli, kdy jsme postoupili ze skupiny a následně vypadli s vítězem celého turnaje GOLDEN GUNS.
Před finálovým zápasem jsme si na neděli domluvili přátelské utkání s divizním celkem FK Kobylisy, který skončil smírně 2:2, do tohoto zápasu již nastoupila jedna letní posila Tung Dinh Nguyen, který vstřelil oba naše góly.

 

A teď už k samotnému finálovému zápasu.

 

Přípravy na finálový zápas probíhaly v plném proudu od začátku srpna. Domluvení Sportovní haly na Jižním městě, kontaktování rodinných příslušníků, pozvánky na komunikačních serverech a mnoho dalšího. Doufali jsme, že náš tým přijde podpořit co nejvíce lidí, a to se nám splnilo. Na nás již bylo naplnit očekávání diváků a hlavně našich fanoušků. Odehrát napínavý zápas a přelít vítězství na naši stranu.

 

Co však asi nikdo z nás nečekal bylo, že první gól padne ještě dříve, než se usadí poslední opozdilci. Stalo se tak již ve 23.sekundě zápasu, kdy míč špičkou trefil do brány Daniil Okolot. Tento hubený náskok jednoho gólu jsme byli předurčeni držet nejen do konce poločasu, ale až do sedmí minuty poločasu druhého.

 

Vraťme se však k první půli, kde i po našem gólu nebyla nouze o šance nás, i hostů. Vyzdvihli bychom rádi neuvěřitelný zákrok gólmana Wizardů Bellady, kdy Dias Idrissov střílel prakticky do prázdné brány, avšak Bellada obětavým skokem vypíchl střelu nataženou rukou. Soupeřův brankář byl po celou dobu zápasu soupeřovým snad nejlepším hráčem, jeho výborné zákroky bavily diváky, a to i ty, které přišli povzbudit nás. Nebýt jeho, výsledek by mohl být zcela jinde. Náš brankář se však nenechal zahanbit a vychytal velmi nadprůměrné utkání. Nebál se vyběhnout a několikrát zabránil zcela jasným gólům. Soupeři v tomto utkání buďto někdo vyměnil kopačky, nebo jim prostě štěstí nepřálo. Jinak si nejde vysvětlit, že skoro polovina jejich střel mířila mimo branku a často byla trefena i ona branková konstrukce.

 

Hra se přelévala plynule z jedné strany na druhou a celkově nebylo jasné, kdo by měl být oním favoritem. Jasný byl však rozdíl mezi způsobem hry obou celků. Zatímco hra Wizardů byla statická a nejčastěji si přihrávali bez pohybu, WarriorS se jevili velice “běhavě” a častěji si také přihrávali v běhu. V našem týmu také nebyl jasný nejlepší hráč. Všichni hráli týmově a snad jediným, kdo trochu převýšil ostatní, ale spíše počtem šancí, byl Daniil Okolot.

 

Jak jsme již zmínili, dalšího gólu se diváci dočkali až ve 32.minutě, kdy po chybně zahrané power play soupeře vypíchl Dias Idrissov balón brankáři a i přes jeho urputné bránění vstřelil náš druhý gól. V tu chvíli jsme sice byli klidnější, avšak věděli jsme, že nesmíme usnout na vavřínech. Soupeř se stále více snažil tlačit a i přes prvotní neúspěch, se opět pustil do power play. Při jedné takové se jim opravdu podařilo vstřelit branku, a tak jsme se vrátili k jednogólovému rozdílu. I přes závěrečný tlak, který soupeř na naši branku vyvíjel, jsme (především díky vynikajícím zákrokům Kuby Horáka) hubené vítězství udrželi a mohli se radovat z neuvěřitelného. Tým, který uplynulou sezonu mrzl na zápasech venku, jindy nás zase štípali komáři a až v posledním kole jsme definitivně postoupili do další sezony do haly, vyřadil dalšího výše postaveného protivníka a stal se vítězem Pražské části futsalového poháru. Vítězství jsme komorně oslavili a již nyní jsme zvědaví, kdo nás bude čekat v dalším kole. A i kdyby naše pohádka v příštím kole skončila, vzpomínky na uplynulé dva zápasy nám již nikdo nevezme.

FC WarriorS Praha – Wizards DDM Praha 10 „A“ 2:1 (1:0)
Branky: Okolot, Idrissov – Rathaus
FC WarriorS Praha: Horák – Látal, David, Yessirkegenov, Nguyen.N, Idrissov, Okolot, Grečl, Nguyen.T
Wizards DDM Praha 10 „A“: Bellada – Rathaus, Janoušek, Valenta, Blažek,Urych, Koláček, Vácha, Kroutil, Koudelka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *