Semifinále ČMFS Poháru okres Praha SK Slavia Praha “A” – FC WarriorS 5:6 (5:2)

Na úterý 19. června 2018 se těšil celý náš tým. Čekalo nás utkání poháru proti prvoligovému týmu SK Slavia Praha „A“. Den předtím jsme si výhrou zajistili postup do Pražského přeboru, tudíž nám všem spadl obrovský kámen ze srdce. V týmu vládla pohodová atmosféra, již když jsme se scházeli před halou. Všichni jsme věděli, že nás čeká těžký zápas, ale nikdo neměl velká očekávání, tudíž nervozita nebyla na místě. Ještě počkat na posledního příchozího brankáře Jakuba Horáka a můžeme jít na to.

 

V této hale jsme již v minulosti hráli Pražský přebor, bohužel jen jednu sezónu, po které jsme opět spadli do nižší soutěže. Upřímně doufáme, že nadcházející sezóna dopadne lépe. Nyní však k samotnému zápasu. Již z rozehrávání soupeře byla zřejmá jejich kvalita a určitá dávka sebevědomí. Do zápasu jsme však vlétli naplno. Jak se říká – nebylo co ztratit, pouze získat. Již ve druhé minutě jsme rozradostnili naše fanoušky, když soupeřův roh vypíchl Yerzhan Yessirkegenov a rychle posunul míč dále k Daniilu Okolotovi, který přeběhl celé hřiště a krásnou ranou zavěsil míč do branky. Poté však ukázali svou sílu domácí. Hned ve čtvrté minutě nahrával před prakticky prázdnou bránu Martin Směřička Vojtěchu Turkovi a bylo vyrovnáno 1:1. V 11. minutě po odpískaném faulu na hráče Slavie se postavil k míči hráč s číslem 7 a čistou ranou poslal Slavii do vedení 2:1. Dvě minuty na to předvedli tři hráči soupeře kombinaci na naší půlce hřiště a Martin Směřička vstřelil zblízka třetí gól pro Slavii. V čase 17:30 se povedlo opět slávistickému hráči s číslem 7 trefit branku a to po přihrávce Daniela Hájka. Hra se zdála vyrovnaná, avšak gólově měla navrch Slavia. Warriors se snažili držet tempo, avšak štěstí jim nepřálo. Své by o tom mohl vyprávět náš hráč Yerzhan Yessirkegenov, který měl ve 20. minutě střelu na bránu, kterou za ležícím brankářem Slavie vyhlavičkoval až hráč soupeře, a to z brankové čáry. To však napravil v čase 21:30 kapitán Marek Látal, který svým typickým během přes celé hřiště prohnal hráče Slavie a poté neomylně zavěsil míč do branky soupeře. Poslední slovo v prvním poločase však měli nakonec znovu hráči Slavie, kdy ve 24.minutě po přihrávce Martina Směřičky z kopaného autu vstřelil branku Jan Homola. Po odehraných 25ti minutách byl tedy stav pro Slavii 5:2. Vše by se mohlo zdát ztracené, avšak Warriors nemají ve zvyku se vzdávat a „odchodit“ na první pohled prohrané utkání. Kdo mohl v tu chvíli tušit, že se hráči Slavie ve druhém poločase kromě dvou tyček již neprosadí.

 

Již pět minut po začátku se po ne zcela jasné situaci, kdy nejprve protihráč srazil našeho Petra Davida, který však následovně uklouzl a míče se chopil Dias Idrissov, který nejspíš čekal odpískání faulu. To se však nestalo, rozhodčí nechali hru běžet a Dias krásně obešel brankáře a vstřelil gól na 5:3. Další krásná šance byla ve 32. minutě, kdy Dias Idrissov vypíchnul míč protihráči na půlce Warriors, a ihned se rozeběhl k brance soupeře s Markem Látalem. Oběma dýchali na záda hráči Slavie, avšak i přesto dal Dias Markovi krásnou přihrávku, po které s chladnou hlavou skóroval. Definitivně bylo srovnáno v čase 36:50, kdy nádhernou střelou skoro z půlky hřiště trefil skulinku mezi všemi Nam Nguyen. Této střele předcházela kombinace na půlce Warriors a poté přihrávka od Yerzhana Yessirkegenova. Čekaly nás tři minuty, které měly rozhodnout. Hráči Slavie očividně překvapeni, co se to kolem nich a pod jejich nohama děje, se snažili přelít vítězství na jejich stranu. Svými střelami zasypávali brankáře Jakuba Horáka, který však vše vychytal. Po jedné takové střele ihned poslal míč kapitánu Marku Látalovi, který se rozeběhl směrem k brankáři soupeře. Po levici mu sekundoval Yerzhan Yessirkegenov a před nimi kromě brankáře byl již jen jediný hráč Slavie. Látal přihrál Yessirkegenovi, který mu již jen vrátil před prázdnou branku a Marek Látal jako správný kapitán v čase 47:32 mohl odstartovat vlnu euforie. Ze skoro prohraného utkání po prvním poločase se dostali do vedení. Nutno zmínit, že kromě vypsaných gólů měli i další šance, avšak jen jednou trefili tyčku. Nyní hráče Warriors čekaly asi nejdelších dvě a půl minuty jejich sportovního života. Dřeli ale až do úplného konce a když časomíra oznámila konec, bylo rozhodnuto. Trpaslík Pražského futsalu porazil velikána. Kluci, kteří se sejdou jednou týdně na zápas a po něm se opět vidí až na dalším zápase, bez jakýchkoli velkých očekávání vyhráli. Sami tomu nemohou uvěřit asi ještě nyní. Splnila se jim jejich vlastní futsalová pohádka.

 

Nutno zmínit, že Marek Látal tým FC WarriorS založil v roce 2005, jako tehdy 18ti letý mladík nadšený do futsalu. Za dlouhá léta se z něj stal muž, který má svou rodinu a futsal stíhá ve svém volném čase mezi prací a právě svou rodinou. Budou tomu přibližně dva roky, kdy již přemýšlel nad ukončením celého týmu, který měl problémy s docházkou a omluvenkami. On to však nevzdal a i přes možné předsudky ostatních poskládal tým i ze zahraničních posil. Tím skutečným duchem týmu je však stále on. Jelikož je skalním fanouškem Slavie, byla pro něj tato výhra opravdu příjemná. O dost méně však pozdější reakce týmu soupeře, který se na svých stránkách vyjádřil v tom smyslu, že utkání prohrál z důvodu netrénování a z důvodu kombinované sestavy. Tým WarriorS FC je amatérský tým, který netrénuje a ze všech jejich hráčů ma pouze Marek Látal jeden ligový start a to ještě v době před cca osmi lety. Když ve druhém kole poháru porazili hráči Slavie „A“ tým Frankie, uznali na svých stránkách, že hráli dobře, co je vedlo nyní k tomuto vyjádření je nejspíš více než jasné. Pohádku Warriorů však již nepokazí. Hráči po utkání mohli odejít s hlavou vztyčenou za potlesku svých fanoušků, které tvořili víceméně členové rodiny, bývalí hráči, či přátelé. Doufejme a přejme jim, aby jejich pohádka měla další pěkné pokračování. A i kdyby ne, na tento večer již nikdy nezapomenou.

SK Slavia Praha – FC WarriorS Praha 5:6 (5:2)
Branky: 4. Turek, 9. Ondřej, 13. Směřička, 17. Ondřej, 23. Homola – 2.Okolot, 21. Látal, 31. Idrissov, 34. Látal, 37. Nguyen, 47. Látal
SK Slavia Praha: Žežulka – Homola, Směřička, Sita, Hájek, Šimon, Novotný, Ondřej, Turek
FC WarriorS Praha: Horák – Látal, David, Yessirkegenov, Nguyen, Idrissov, Okolot

 

Články na efutsal.cz a ceskyfutsal.cz
http://www.efutsal.cz/index.php?page=clanek&clanek=123248

http://www.ceskyfutsal.cz/2018/06/22/marek-latal-je-to-svatek-zahrat-si-proti-ligovemu-tymu-porazit-ho-uz-je-pohadka-ktera-se-splnila/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *