FC WarriorS 2017/2018

Letošní futsalová sezóna se podařila na výbornou, ale vše mohlo být úplně jinak, když se před koncem loňské sezóny rozhodovalo, jestli vůbec budeme ve futsale pokračovat. Avšak našel jsem ještě sílu a rozhodl se, že zkusíme poslední šanci se dostat do Pražského přeboru. V další sezóně jsem mohl počítat na 100% s Yerzhanem Yessirkegenovem, Namem Nguyenem, Michalem Grečlem a Petrem Davidem. Na druhou stranu jsem už nemohl počítat se spoluzakladatelem Ondrou Dvořákem (pracovní a rodinné vytížení) a Michalem Štípkem (zranění), a tak nezbývalo sehnat posily. První posila byla Dias Idrissov, o kterém jsem věděl jen informace od Yerzhana, který ho doporučil a řekl, že nebudu zklamaný. Další posila z ciziny byl Nguyen Long od Nama Nguyena. V průběhu podzimu se k nám připojil bývalý brankář Jakub Horák, který nahradil Jirku Michla.

Na podzim vyzdvihnu zápasy:
4.kolo Reservoir dogs – smolná prohra, kdy už ve 4.kole jsme si řekli že bod je málo a hráli powerplay, dostali jsme branku v poslední vteřině zápasu 4:5.
5.kolo Sněhuláci – vysoká výhra proti zkušeným technicky vybaveným hráčům, výhra 6:1 byla zasloužená za výkon celého týmu.
8.kolo – Wizards DDM 10 „B“ – Hráno bez rozhodčího ve velmi důležitém zápase, dvě minuty před koncem vedeme o dvě branky, zápas nakonec končí remízou 6:6.
11.kolo – Jemné solené – Přichází druhá podzimní prohra 6:7 s týmem, který je za námi o 5 bodů, a tím ztrácíme první místo podzimního půlmistra.

Ztráta po podzimu na 1.místo 2 body.

Přes zimu jsme neodehráli žádné přátelské utkání ani turnaj. Přes zimu Nás posílil další cizinec z řad Ruska Daniil Okolot (velmi výrazná posila) a Alisher Ibragim (další cizinec tentokrát Kazachstánec), na druhou stranu nás opustil Long Nguyen. Cíle byly stále stejné – postoupit do Pražského přeboru, nezbývalo nám tedy nic jiného, než porazit Sněhuláky a neztrácet body v jiných zápasech, tím bychom skupinu vyhráli o 1 bod. V hlavách byla stále prohra v posledním podzimním zápase a člověk si pořád říkal: „není už konec?“. Věděli jsme, že Sněhuláci jsou dobrý tým a chtějí se vrátit zpět do Pražského přeboru, kde před pár lety skončili, když nenastoupili do jarní části sezóny.

Na jaře vyzdvihnu zápasy:

12.kolo Marťans FC – V 10. minutě prohráváme 0:1, v druhém poločase přichází Dias a hraje se úplně jiný poločas.Ve 39. minutě srovnáváme a v 50. minutě zápas končí naším vítězstvím 4:1. 13.kolo Pedf Praha FT B – Jeden z nejhezčích zápasů celé sezóny a vysoká výhra 13:0. Na tento zápas budu dlouho vzpomínat. Největší výsledek v historii WarriorS s čistým kontem.
15.kolo Reservoir dogs – poločas 1:1, trápení, druhá půle jiný tým a nakonec vysoká výhra 7:1. 16.kolo Sněhuláci – Sněhuláci bez střídání, my jsme jak mrtví psi, zápas vyrovnaný až do konce, 4 branky Yerzhana a zápas vítězíme brankou 3 minuty před koncem 7:6, velmi cenné tři body.
17.kolo Wolch Praha – jen výhra 6:0 další zápas s čistým kontem, dvakrát za sezónu se Nám taky nikdy nepovedlo.
19.kolo Wizards DDM Praha 10 B – Zápas hodný přeboru, 3 hráče z 2.ligy, zápas o všechno, ustrašených 15 minut z Naší strany, dvě branky do půle, ubránili jsme powerplay soupeře a vyhráli 4:1, Wizardi pogratulovali.
22.kolo Jemné solené – je rozhodnuto pokud dorazí Sněhuláci, zápas přesto vyhráváme 8:6 a slavíme titul.

Vysvětlení proč nebylo rozhodnuto už před posledním zápasem.

Tým Sněhuláci měli na Jaře dvě kontumace a za třetí by jejich tým byl vyloučen a všem, kdo se Sněhuláky prohrál, by se připočetly body jak za podzim, tak za jaro. Tým Jemné Solené se Sněhuláky jednou prohrál, a tak jsme se obávali, že na poslední dvě kola Sněhuláci nedorazí a všechny jejich zápasy budou kontumovány ve prospěch soupeřů a tým Jemné Solené dostanou 3 body a před posledním zápasem by nebyl rozdíl pětibodový ale jen dvoubodový. Takže zápas s Jemnými solenými bychom museli zremizovat nebo vyhrát, abychom vyhráli naší skupinu.

Nakonec vše dopadlo dobře, Sněhuláci přišli na poslední dva zápasy a my jsme vyhráli i zápas proti Jemným Soleným a s náskokem 8 bodů se přesouváme do Pražského přeboru.

Bilance po jaru

Odehráno 11 zápasů 11 výher 0 remíz 0 proher 84 vstřelených branek 28 obdržených branek 33 bodů 1.místo

Střelci: 36 Marek Látal 31 Dias Idrissov 31 Yerzhan Yessirkegenov 27 Nam Nguyen 20 Michal Grečl 13 Daniil Okolot 2 Le Xuan 2 Long Nguyen 2 Michal Štípek 2 Petr David 1 Alisher Ibragim

Osobně jsem rád, že jsem našel tak skvělé kluky a jak jsem psal na začátku, mohl to být konec, ale nakonec je z toho vysněný postup do Pražského přeboru. Kdyby bylo více času, dala by se z toho napsat knížka jak šel čas, jak jsme řešili situaci hráčů, statistiky až po to, jestli Sněhuláci dohrají sezónu a neskončíme nakonec na druhém místě. Ale za vším stojí tito hráči: Jakub Horák, Marek Látal, Yerzhan Yessirkegenov, Daniil Okolot, Nam Nguyen, Dias Idrissov, Michal Grečl, Alisher Ibragim, Petr David, a už nehrající ale zasáhli v této sezóně do hry: Long Nguyen, Jiří Michl, Michal Štípek.

Rekordy

Nejvyšší počet bodů v sezóně byl překonán z roku 2010/2011 kdy jsme získali 53 bodů, letos 2017/2018 jsme získali 58 bodů

Nejvíce branek v sezóně byl překonán z roku 2014/2015 kdy jsme vstřelili 155 branek, letos 2017/2018 jsme vstřelili 162 branek

Nejméně obdržených branek zůstává z roku 2010/2011 kdy jsme obdrželi 61 branek

Nejvíce vstřelených branek 2005/2006 52 branek Ondřej Dvořák 3.třída 2014/2015 50 branek Jan Turínek 1.třída

Nejvíce minut bez obdržené branky 2017/2018 Jakub Horák 107 minut

Podzimní/Jarní část bez porážky 2017/2018 Jaro 11 vítězství v řadě

Do nové sezóny chceme posílit o 2 kvalitní hráče, už máme 2-3 v hledáčku a cíl pro další sezónu se silným týmem bude i vyhrát Pražský přebor, cíl je to náročný, ale je splnitelný s tímto týmem. Jen je potřeba hrát všechny zápasy na 101% viz zápasy proti Wizárdům.